Windows’un Sonu, Windows 10

Windows’un Sonu, Windows 10

Microsoft tarafından doğrulanan bir habere göre Windows 10’un Microsoft firmasının son windows işletim sistemi olacağı açıklandı.

Microfosft, Windows 10 işletim sisteminin son “major” sürüm güncellemesi olacağı, firmanın yaptığı açıklamalardan tahmin edilebiliyordu. Ancak Ignite konferansında konuşan bir Microsoft yetkilisinin windows 10’un “Windows’un son sürümü” olacağını söylemesiyle tüm dedikodular gerçek oldu.

Hızlı güncellenen mobil aygıtlar ve yeni yazılımlar, zaman içinde geliştirme sürecinin modasının geçmesine neden oldu. Windows 10’un telefondan PC’lere her cihazda sunmak isteyen Microsoft’un da bu eski modeli terk etmesi hiçte şaşırtıcı değil Bu değişiklik Windows’un geride kalmamak için kesintisiz olacak güncelleneceği anlamına da geliyor.

Kısacası artık Windows 10’dan sonra Windows 11, Windows 12 veya Windows X gibi bir çok geliştirmeyi beraberinde getiren güncellemeler görmeyeceğiz. Dolayısıyla yeni eklenen özellikler ve güncellemeler, bundan sonra hep Windows 10’un üzerine gelecek.

Windows'un Sonu, Windows 10
Windows’un Sonu, Windows 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Back To Top